V četrtek, 27. 10., je bila v Knjižnici Velenje proslava ob dnevu reformacije. Ob 19. uri so preddverje napolnili številni gostje, med katerimi so bili tudi ministrica za obrambo, gospa Andreja Katič, župan MO Velenje, gospod Bojan Kontič ter direktorica Andragoškega zavoda Ljudske univerze Velenje, gospa Brigita Ranzinger Kropušek, ki je bila tudi slavnostna govornica večera. S hudomušno igrico so nastopili tudi učenci naše šole.

Predstava se je pričela s slovensko himno v izvedbi violinistk Ane Ketiš in Lare Fučik. Sledil je slavnostni govor, nato pa se je pričela predstava, kjer sta bila v glavnih vlogah novinarka in snemalec. Poleg glavnega lika igrice, Primoža Trubarja, so vezno besedilo dopolnili še drugi učenci s svojimi vlogami, pevci mladinskega pevskega zbora pod vodstvom učiteljice Marije Čerkez, solistka Mia Koper s pesmijo Ne bodi kot drugi ob spremljavi kitarista Žige Gojeviča, harmonikaša Matej Meža ter Katarina Kladnik. S svojim saksofonom je ušesa obiskovalcev pobožal Nejc Vuzem s pesmijo Slovenija, od kod lepote tvoje. Dogajanje so popestrili tudi plesalci s plesom Metle pod vodstvom mentorice Tanje Jerončič. Predstava, ki je požela veliko pohval, se je zaključila s pesmijo Za Slovenijo živim, v izvedbi Mie Koper in  pevskega zbora. Po končani predstavi so si obiskovalci lahko ogledali tudi razstavo, ki so jo pripravili naši učenci pod okriljem učitelja Roberta Klančnika.

 

Dan_spmina na mrtve

 

 

(Skupno 52 obiskov, današnjih obiskov 1)