V sredo, 15. februarja, je v Ljubljani potekalo državno tekmovanje Prvaki znanja. 36 najboljših ekip iz vse Slovenije se je pomerilo v poznavanju knjige Velika otroška enciklopedija. Vsebina se je, kot se za enciklopedijo spodobi, nanašala na ogromno zadev: živali, stroji, države, vesolje, človek, zgodovina, pomembne osebe, verstva … Učenci so svoje znanje najprej pokazali na pisnem preizkusu v OŠ Nove Jarše, nato pa se je sedem najboljših ekip uvrstilo na kviz. Te so v Cityparku istočasno odgovarjale na težka vprašanja, ostale ekipe pa so glasno navijale. Za popestritev tekmovanja je poskrbela Ula Ložar, najstnica, ki je Slovenijo pred tremi leti prvič predstavljala na otroški Evroviziji. Našo šolo je, nasičeno z znanjem, zastopala ekipa, ki so jo sestavljali: Anastazija Gračner (7. b), Žiga Gojević (9. a), Klara Kovač (8. b) in Nina Kovačević (8. b). Dosegli so odlično tretje mesto in s tem dokazali, da imamo tudi na naši šoli učence, ki premorejo veliko znanja.

Vsem tekmovalcem iskrene čestitke!

 

Mentorici: Irena Voh in Jožica Apšner

 

CAM00995

 

 

(Skupno 86 obiskov, današnjih obiskov 1)