V četrtek, 27. 9. 2018, je v velenjski glasbeni šoli potekala prireditev Večer prijateljstva, ki jo je pripravila naša šola. Vsako leto so septembra v Velenju prijatelji iz Sarajeva, in sicer učenci iz Osnovne šole Safveta bega Bašagića. Projekt druženja in vsakoletne izmenjave učencev dveh osnovnih šol iz različnih držav pod okriljem Pikinega festivala poteka že 20 let, tokrat pa že tretje leto zapored v izmenjavi z našo šolo. Na prireditvi so peli, igrali in plesali učenci naše šole, s svojima točkama pa so prireditev popestrili tudi Sarajevčani in Mladinsko bošnjaško društvo Velenje. Zadnja pesem Podaj roko je marsikomu orosila oko, saj so jo vsi skupaj zapeli in tako še bolj spletli prijateljske vezi. Solistki sta bili učenka Mia Koper in pevovodja Sanja Poljšak Pesan.

 

(Skupno 26 obiskov, današnjih obiskov 1)