“Od vsega, kar ti modrost nakloni za popolnoma srečno življenje, 

je največ vredno, da imaš prijatelja.”

 

V četrtek, 22. 9. 2016, je naša šola pripravila prireditev z naslovom Večer prijateljstva. Na njej so prijateljske vezi prepletali učenci iz Sarajeva, mladi iz Bošnjaškega društva Velenje, učenke iz OŠ Gorica in naši učenci. Prepletala pa sta se tudi bošnjaška in slovenska kultura. Goste sta pozdravila gospod ravnatelj in pa oseba, ki je bila v tem tednu županja, to je Pika Nogavička. Nastopajoči so plesali, peli in igrali. Poleg mladinskega pevskega zbora so naši učenci še nastopili z lončki, s svojo točko pa so večer popestrili tudi vrtičkarji. Večer prijateljstva se je zaključil s Pikino pesmijo ob spremljavi Nejca Vuzema na saksofonu, pri kateri so vsi nastopajoči, gostje in gostitelji, peli in ploskali. Za piko na i pa je poskrbel Matej Meža, ki je na harmoniko zaigral našo tradicionalno Golico, na katero so drugošolci odplesali polko.

 

DSC_0380

 

(Skupno 21 obiskov, današnjih obiskov 1)