V nedeljo, 5. 11. 2017, se je skupina učencev naše šole skupaj z mentorjema, odpravila na gostovanje k naši partnerski šoli v Romunijo. Po varnem pristanku v Bukarešti smo se odpravili v mesto Pitesti, kjer so nas prijazno sprejeli naši gostitelji.

Današnji dan smo dopoldan preživeli v šoli, kjer smo spoznavali njihov šolski sistem, si ogledali predstavitve ostalih partnerskih šol in tudi sami predstavili našo državo, mesto in šolo našim prijateljem. Pokazali smo jim tudi kratek filem o dogajanju na naši šoli.

https://www.youtube.com/watch?v=auntmscHPew&t=6s

Zvečer so gostitelji za nas pripravili otvoritveno zabavo, kjer smo spoznavali njihovo glasbo, tradicionalne plese in kulinariko.

Jutri je pred nami zanimiv izlet, saj si bomo ogledali domovanje grofa Drakule.

 

Ana Ketiš in Klara Kovač

 

 

(Skupno 37 obiskov, današnjih obiskov 1)