Prešernov dan je slovenski kulturni in državni praznik in je dela prost dan. Praznujemo ga 8. februarja in s tem obeležujemo smrt največjega slovenskega pesnika Franceta Prešerna, ki se je rodil 3. decembra leta 1800 in umrl 8. februarja leta 1849. Večina ga pozna po tem, da je del njegove pesmi Zdravljica, napisane leta 1844, besedilo državne himne Republike Slovenije.

Praznik je bil razglašen leta 1945. Po osamosvojitvi je Slovenija ta praznik ohranila in leta 1991 Prešernov dan razglasila za dela prost dan. Ta dan poteka tudi osrednja državna proslava, na kateri podelijo Prešernove nagrade in nagrade Prešernovega sklada za vrhunske dosežke na področju umetnosti v Sloveniji.

Ob kulturnem prazniku tudi na naši šoli poteka več prireditev. Izpeljali smo knjižni sejem, danes imamo v avli proslavo za vse učence naše šole, že včeraj pa smo svečano podelili šolske Prešernove nagrade. Več v prispevku šolskega radia MPT. Vabljeni k poslušanju in ogledu fotografij.

Prispevek so pripravile Ema Pajk, Amna Velić in Ema Duraković.

(Skupno 510 obiskov, današnjih obiskov 1)